مدل های سقف پاسیو
مدل های سقف پاسیو
دسامبر 16, 2020
فروش مستقیم سقف پاسیو
فروش مستقیم سقف پاسیو
دسامبر 18, 2020

هزینه ساخت سقف حیاط خلوت

هزینه ساخت سقف حیاط خلوت

هزینه ساخت سقف حیاط خلوت

هزینه ساخت سقف حیاط خلوت، یکی از مسائلی است که به هنگام ساخت باید مورد توجه قرار داده شود. یکی از موادی به برای ساخت سقف حیاط خلوت مورد استفاده قرار می گیرد، پلی کربنات ها هستند. این ماده ویژگی ها و مزیت های زیادی دارد و به همین دلیل یکی از عمده ترین متریال هایی است که برای سقف حیاط خلوت به سراغ آن می روند. در برخی موارد استفاده از این ماده به عنوان پوشش سقف کاذب می تواند از نظر اقتصادی نیز بسیار به صرفه ظاهر شود.

عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه ساخت سقف حیاط خلوت

در برآورد هزینه ساخت سقف حیاط خلوت، عوامل زیادی دخیل هستند و ما در این قسمت قصد داریم آنها را مورد بررسی و بحث قرار دهیم.

متراژ سقف حیاط خلوت

یکی از مواردی که بر روی تعیین قیمت تاثیر زیادی دارد، اندازه و مساحت سقف حیاط خلوت است. اولین قدم برای برآورد قیمت، اندازه گیری دقیق مکان قرارگیری سقف کاذب است و سپس با توجه به اندازه ها و طرحی که مد نظر است، ساخته می شود. بعد از آنکه سقف طراحی و ساخته شده می توان قیمت تمام شده محصول را در اختیار مشتری قرار داد. دقت کنید هر چقدر مساحت سقف و میزان موادی ک در آن به مصرف رسیده بیشتر باشد، قیمت نیز بالاتر می رود.

نوع ماده استفاده شده

در بازار موارد و متریال های مختلفی وجود دارد که  می توان آن را در سقف حیاط خلوت مورد استفاده قرار داد. اما یکی از موادی که به دلیل خصوصیات خاص و منحصر به فردی که دارد، از بقیه بیشتر به کار گرفته می شود، پلی کربنات ها هستند. این مواد شفافیت خوبی دارند و به همین دلیل به راحتی می توانند نور خورشید را از خود عبور دهند و روشنایی لذت بخشی را در محیط ایجاد کند.

اگر تصمیم به استفاده از پلی کربنات در سقف حیاط خلوت خود دارید به این نکته نیز توجه داشته باشید که پلی کربنات ها با ضخامت های متفاوت، قیمت های مختلفی دارند و هرچه ضخامت این ماده بالاتر باشد، قیمت آن نیز طبیعتا افزایش پیدا خواهد کرد.

ویژگی های پلی کربنات

مهم ترین خصوصیتی که می توان در مورد پلی کربنات به آن اشاره کرد، وزن کم آن است. معمولا توصیه می شود در سقف، مصالح سبک استفاده کرد تا بار اضافی بر یک ساختمان تحمیل نشود. بنابراین اگر شما نیز تمایل دارید برای پاسیوی منزلتان یک سقف کاذب نصب کنید، این ماده می تواند بهترین پیشنهاد برایتان باشد.

نکته دیگری که باید در مورد پلی کربنات به آن اشاره کرد، خاصیت عبور نور است. این ماده شفافیت بالایی داشته و به همین دلیل نور به راحتی می تواند از آن عبور کند و روشنایی طبیعی و لذت بخشی را در محیط به وجود آورد.

ممکن است برخی افراد، نگران عبور اشعه های فرابنفش از این سقف حیاط خلوت باشند. اما نکته ای که باید ذکر شود آن است که این نوع ماده اجازه عبور این اشعه را نمی دهد و شما با خیال راحت می توانید از نور زرد رنگ وارد شده نهایت استفاده را ببرید.

عامل بسیار مهم دیگر که در انتخاب پلی کربنات برای سقف حیاط خلوت بی تاثیر نیست، استحکام و دوام بالای آن است. این ماده به راحتی دچار شکستگی و خرد شدگی نشده و شما می توانید از وجود حیاط خلوت مسقف شده خود با این ماده استفاده کنید.

نکته آخر

ساخت سقف حیاط خلوت های کاذب برای حیاط خلوت، عاملی است که می تواند محل زندگی یا کار شما را به نحو بسیار دلنشینی متنوع کند. دریافت نور خورشید همواره با دریافت انرژی های مثبت همراه است و امروزه در ساخت ساختمان های مدرن به این موضوع توجه زیادی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *