مدل های سقف نورگیر
مدل های سقف نورگیر
دسامبر 16, 2020
هزینه ساخت سقف حیاط خلوت
هزینه ساخت سقف حیاط خلوت
دسامبر 16, 2020

مدل های سقف پاسیو

مدل های سقف پاسیو

مدل های سقف پاسیو

مدل های سقف پاسیو متنوعی جهت پوش حیاط خلوت موجود می باشد که هرکدامشان با توجه به متریال مورد استفاده در ساختشان از قیمت های مختلفی برخوردار می باشند. در ادامه قصد داریم انواع مدل های سقف پاسیو را برایتان نام برده و مزایا و ویژگی های هرکدام را شرح دهیم:

انواع مدل های سقف پاسیو

سقف پلی کربنات

پلی کربنات ماده ای کاملا سخت مقاوم و شفاف است که اخیرا به جای شیشه در بخش های مختلف به خصوص در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار گرفته است. سقف های پلی کربنات تنوع رنگ بسیار بالایی را دارا بوده و علاوه بر آن قابلیت سایه پذیری و عبور نور خوبی دارند. یکی از مزیت های سقف پلی کربنات سبک بودن آن ها می باشد. مزیت دیگر ارزان قیمت و با صرفه بودن آن هات. در حال حاضر از سقف پاسیو پلی کربنات برای پوشش پاسیو، پارکینگ، سوله و… استفاده می شود.

فایبرگلاس ترکیبی از الیاف شیشه و مواد پلیمری می باشد. سقف پاسیو فایبرگلاس در مقابل سرما و حرارت مقاومت بالایی را دارا هستند. از لحاظ قیمت سقف های فایبرگلاس ارزان قیمت محسوب شده و کاملا مقرون به صرفه هستند.

سقف پاسیو پی وی سی

پی وی سی در واقع یک پلیمر ترموپلاستیک می باشد که در حال حاضر در صنایع مختلف و ساختمان سازی استفاده ی بسیاری از آن می شود. سقف پی وی سی هم همانند سقف های فایبرگلاس و پلی کربنات سبک وزن بوده و جایگزین بسیار مناسب و خوبی برای مصالح قدیمی ساختمان محسوب  می شود.

سقف پارچه ای

طراحی سقف پاسیو از جنس پارچه شاد کاری جالب به نظر آید. شما با تهیه ی پارچه با هر رنگ و طرحی قادر هستید یک سقف موقت برای پاسیو و حیاط خلوت خود طراحی نمایید. طراحی سقف پارچه ای نیازی به صرف هزینه ی چندانی نبوده و اختلالی در تهویه ی فضای پاسیو ایجاد نمی نماید و علاوه بر آن به راحتی قابل جمع شدن است.

سقف شیشه ای انتخابی کاملا لوکس

سقف شیشه ای انتخابی کاملا لوکس برای پوشش پاسیو محوب می شود. سقف شیشه ای قابلیت نوررسانی بالایی را دارد و به همین دلیل اگر قصد پرورش گل و گیاهان آپارتمانی را دارید سقف پاسیو شیشه ای یکی از بهترین موارد برای شما می باشد. این سقف ها به طور معمول در منازل مدرن و لوکس به چشم می خورند و هزینه ی اجرا و پیاده سازی بالایی دارند.

قیمت سقف پاسیو

قیمت مدل های سقف پاسیو وابسته به آیتم های مختلفی می باشد. یکی از آیتم های به شدت تاثیرگذار جنس سقف پاسیو است. به عنوان مثال سقف های پلی کربنات و فایبرگلاس جزو سقف های ارزان قیمت محسوب می شوند. سقف جبابی از لحاظ هزینه در رتبه ی بعدی قرار دارد و در نهایت سقف های شیشه ای گرانتر از سایر سقف ها هستند.

آیتم دیگری که در بحث قیمت سقف پاسیو موثر است طرح و اندازه ی سقف می باشد. طبیعتا هرچقدر سقف پاسیو دارای ابعاد بزرگتری باشد از قیمت بیشتری هم برخوردار است. نکته ای که باید به آن توجه نمایید این است که ترجیح خود را بر روی کیفیت سقف پاسیو بگذارید نه قیمت آن. به عبارتی کیفیت را فدای قیمت ننمایید! چرا که خرید و نصب یک سقف بی کیفیت سبب می شود در کوتاه مدت سقف دچار آسیب شده و مجبور شوید مجددا هزینه هایی را برای تعوض و یا خرید سقفی دیگر متحمل شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *