سقف جیاط خلوت در پاسداران
سقف حیاط خلوت در پاسداران
ژانویه 8, 2021
سقف حیاط خلوت در الهیه
سقف حیاط خلوت در الهیه
ژانویه 10, 2021

سقف پاسیو در پاسداران

سقف پاسیو در پاسداران

سقف پاسیو در پاسداران کلمه ی پاسیو یک اصطلاح فرانسوی می باشد که به معنی نورخان است و این مورد سبب شده که اکثر افراد تصور نمایند که طراحی پاسیو در منازل از دنیای غرب برگرفته شده است و در معماری ایران نمود پیدا نموده است. اما نکته ی جالب توجه این است که در گذشته و در ایران کهن طراحی فضایی مانند پاسیو در منازل و کاخ ها مرسوم بوده است و پس از آن به بخش های دیگر دنیا گسترش پیدا کرده است. 

از گذشته های دور افراد در این اندیشه بودند که برای منزل خود فضایی داشته باشند که از آن برای استراحت، صرف غذا، میل کردن عصرانه و… استفاده نمایند. مهم‌ترین مشخصه و ویژگی چنین فضایی، نورگیر بودن آن است و این نورگیر بودن باید به نحوی می بود که فضای داخلمنزل را کاملا روشن می کرد و امکان پرورش گل و گیاهان را نیز فراهم می نمود. به همین دلیل طراحان فضایی را تحت عنوان پاسیو یا همان حیا خلوت به وجود آوردند. این فضا، جزء زیربنای ساختمان به حساب می‌آید و در واقع چسبیده به محل مسکونی است. در ادامه ی مطلب قصد داریم در خصوص پاسیو بیشتر صحبت نماییم:

مهم ‌ترین مزایای وجود سقف پاسیو در پاسداران

شما با طراحی پاسیو برای منزلتان در واقع یک گلخانه کوچک را مطابق میل و سلیقه خود در اختیار خواهید داشت و قادر هستید که گل و گیاهان مورد علاقه تان را در آن پرورش دهید.

وجود  پاسیو در منزل به این معنی می باشدکه یک فضای بسیار دنج و آرام و سرسبز را در اختیار دارید که می توانید ساعتی را برای فرار از خستگی های روزمره در آن سپری نمایید.

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که به پرورش حیوانات خانگی علاقه مند می باشید ولی فضای مناسبی را جهت این کار در اختیار ندارید، فضای پاسیو بهترین فضا برای این کار محسوب می شود.

اگر فضای پاسیو به نسبت بزرگ می باشد می توانید در آن میز و صندلی هایی را بچینید و یک سری دورهمی ها و مهمانی های خانوادگی و دوستانه در آن برگزار نمایید.

قیمت نورگیرهای پاسیو

پاسیو بدون وجود سقف عملا کاربردی ندارد و بنابراین تهیه ی سقف پاسیو جزو الزامات محسوب می شود. قیمت سقف پاسیو به عوامل بسیارزیادی بستگی دارد. یکی از عوامل موثر در قیمت سقف پاسیو، جنس سقف می باشد. اگر به دنبال خرید یک سقف ارزان قیمت می باشید سقف های پلی کربنات و فایبرگلاس انتخاب خوبی محسوب می شوند زیرا در عین ارزان قیمت بودن از کیفیت خوبی برخوردار می باشند. اگر بحث زیبایی بصری برایتان بسار حائز اهمیت می باشد سقف های حبابی پاسیو بسیار مناسب هستند. نکته ی قابل توجه آنکه سقف پاسیو از هر جنسی که باشد دارای یک سری مزایا و معایبی می باشد که باید مورد توجه قرار دهید. برای اطلاع پیدا نمودن از قیمت سقف های پاسیو و برآورد قیمت تقریبی آن می توانید با قرار دادن اطلاعاتی از اندازه سقف پاسیو درخواستی و سلایق خود در اختیار کارشناسان با تجربه اطلاعات کافی کسب نمایید.

نکته ی قابل توجه آنکه در هنگام خرید سقف حیاط خلوت و یا سقف پاسیو از بین قیمت و کیفیت ترجیح خود را کیفیت قرار دهید چرا که ممکن است با نصب پاسیوی بی کیفیت در آینده مجبور شوید هزینه های دیگری را برای تعمیر و یا تعویض پاسیو در نظر بگیرید.

در حال حاضر فروشگاه های بسیار متعددی وجود دارند که انواع و اقسام سقف های پاسیو را به فروش می رسانند که شما می توانید با مراجعه به این فروشگاه ها به راحتی اقدام به خرید این سقف ها کنید. علاوه بر این فروشگاه های اینترنتی بسیاری نیز در حال حاضر مشغول به فعالیت می باشند که کلیه اطلاعات لازم را در خصوص هریک از مدل های سقف پاسیوی مدنظر شما را در اختیارتان قرار می دهند و خرید را برای شما کاملا آسان نموده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *