پوشش نورگیر
پوشش نورگیر
دسامبر 9, 2020
نورگیر سقف پاساژ
نورگیر سقف پاساژ
دسامبر 12, 2020

سقف نورگیر گنبدی

سقف نورگیر گنبدی شکل از دوران گذشته در معماری های رومی و ایرانی به وفورمورد استفاده قرار می گرفت. در آن زمان سقف نورگیر گنبدی اغلب جنبه ی کاربردی داشت اما امروزه از این مدل سقف ها بیشتر به علت جنبه ی ظاهری مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل از سقف ها به علت دارا بودن ظاهری شیک و لاکچری و نوررسانی خوبی که دارند مورد توجه سازندگان و طراحان قرار گرفته اند.  در ادامه ی مطلب قصد داریم هر آنچه که لازم است در خصوص سقف نورگیر گنبدی بدانید را به شما بگوییم:

مزایای سقف نورگیر گنبدی

نورگیرهای گنبدی در نقش و نگارهای متنوعی طراحی شده و سبب می شود با محیط و دکوراسیون کاملا مطابقت داشته و زیبایی دوچندان به فضا القا نمایند. سقف نورگیر با طرح ها و رنگ های متنوع باعث می شود که نور خورشید به صورت رنگی وارد محیط شده و همه مجذوب آن شوند. آب بندی سقف نورگیر سطح وسیعتری به نسبت سایر سقف ها داشته و به همین علت می تواند میزان نور بیشتری را وارد فضا کرده و بدین ترتیب سطح روشنایی لفزایش پیدا می کند. این مدل سقف می تواند باعث تهویه ی خوب محیط شده و بدین ترتیب هوای داخل ساختمان کاملا مطبوع و دلچسب می شود.

در خیلی از موارد اگر اجرای نورگیر سقفی  با هرنوع متریالی به طور صحیح طبق استاندارد های مطرح شده انجام نشود سبب تجمع آب باران و برف روی این سقف ها می شود که اگر سازنده از متریال نامناسب و نامرغوب در ساخت آن استفاده کرده باشد امکان نفوذ آب باران به داخل ساختمان و بروز آسیب هایی برای ساختمان هم وجود دارد و این در حالیست که اینگونه مشکلات برای سقف های گنبدی شکل به دلیل ساختار ظاهریشان به وجود نمی آید.

مزیت قابل توجه دیگر این مدل از سقف ها این است که می توانند مسیری جهت رفت و آمد در مواقع ضروری مانند بروز آتش سوزی باشند و به دلیل این مزیت مامورین آتش نشانی می توانند در سریعترین زمان ممکن خود را به محل اتش سوزی برسانند و امدادرسانی نمایند.

به علت کلیه مزایای ذکر شده تا به اینجا در خصوص اجرای سقف نورگیر شکل سبب شده که این مدل از سقف ها در منازل و ساختمان های مسکونی،  اماکن تجاری،  پاساژها و حتی در ساختمان های صنعتی به وفور مورد استفاده قرار گیرد. 

متریال مورد استفاده در سقف نورگیر گنبدی

متریال مورد استفاده در ساخت سقف نورگیر گنبدی شکل به طور معمول اکریلیک شیشه و یا پلی کربنات می باشد که از بین این موارد ورق های پلی کربنات مناسب تر بوده و بیشتر مور داستفاده قرار می گیرند.

رایج ترین متریال هایی هم که جهت ساخت فریم نورگیر گنبدی مورد استفاده قرار می گیرند آهن،  آلومینیوم و استیل می باشد که فریم استیل و آلومینیوم به نسبت آهن گرانتر بوده ولی از مقاومت خوبی برخوردار می باشند. آهن از حاظ هزینه مناسب تر می باشد و از کیفیت بسیار خوبی هم برخوردار می باشد.

قیمت سقف های  گنبدی شکل

قیمت سقف نورگیر گنبدی تحت تاثیر عوامل بسیاری می باشد. عواملی همچون نوع متریال مصرفی در ساخت آن جنس فریم ابعاد و اندازه ی نورگیر جزو فاکتورهایی هستند که در بحث قیمت مطرح می شوند. علاوه بر این موارد هزینه ی نصب و اجرا هم در قیمت تمام شده ی خرید و اجرای این سقف تاثیر می گذارند. با توجه به اینکه اجرای این سقف تخصص کافی همراه با رعایت الزامات و استانداردهای لازم را  می طلبد پیشنهاد می شود ااز شرکتی معتبر خرید نمایید که دارای کادری متخصص و مجرب جهت اجرای این سقف باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *