سقف مکانیکی حیاط خلوت
سقف مکانیکی حیاط خلوت
فوریه 10, 2021
سقف حیاط خلوت در دربند
سقف حیاط خلوت در دربند
فوریه 12, 2021

سقف مکانیکی پاسیو

سقف مکانیکی پاسیو

سقف مکانیکی پاسیو به نوعی از سقف ها گفته می شود که با استفاده از نیروی یک موتور الکتریکی، قابلیت باز و بسته شدن را دارا می باشند. نام دیگر سقف های مکانیکی، سقف های متحرک پاسیو است. سقف های پاسیو متحرک یکی از اجزای دکوراسیون خارجی و معماری به شیوه‌های نوین و مدرن در دنیا به حساب می آیند. پاسیو فضایی در منزل است که در حال حاضر نقش آن فقط در نورگیر بودن خلاصه نمی شود. امروزه از پاسیو استفاده های بیشتری می شود. به طور مثال پس از گذراندن یک روز کاری خسته کننده می توان با نوشیدن یک چای و استفاده از هوای آزاد، خستگی کل روز را از تن خارج نمود. علاوه بر آن عده ی بسیاری هستند که به پرورش گل و گیاهان و نگهداری حیوانات علاقه مندند که برای این کار هم پاسیو در واقع بهترین فضا در منزل محسوب می شود.

از آنجایی که پاسیو با فضای خارج در ارتباط است تهیه ی یک سقف برای پوشش آن الزامی است زیرا در غیر این صورت فضای پاسیو در معرض عوامل خارجی مانند ریزش های جوی، تابش مستقیم آفتاب، گرد و خاک و… قرار می گیرد و امکان استفاده از آن وجود نخواهد داشت. یکی از مدل های سقف برای پوشش پاسیو سقف مکانیکی است که محبوبیت بسیاری دارد. مواد اولیه که برای ساخت انواع سقف متحرک به کار می روند از جنس شیشه، کامپوزیت، فلز، پلی کربنات و … هستند که این مواد موجب استحکام و دوام سازه در برابر نور خورشید، خوردگی و سایر عوامل محیطی می باشند. در ادامه قصد داریم در خصوص این مدل از سقف ها بیشتر صحبت نماییم:

مزایای سقف مکانیکی پاسیو

  1. سیستم این سقف به شکلی طراحی شده است که متناسب با هر گونه شرایط آب و هوایی می باشد و در واقع در تمامی اقلیم ها قابل استفاده است.  
  • این سیستم تحمل فشار باد را دارا می باشد، به نحوی که سخت ترین و شدید ترین باد ها هم روی این سقف مشکلی ایجاد نخواهد کرد و طراحی آن براین اساس می باشد که در بدترین شرایط آب وهوایی، باران، تگرگ، ریزگردها وآفتاب شدید تحمل بالایی دارد بدون اینکه آسیب چندانی ببیند و باعث خسارت شود.
  • سیستم سقف پاسیو مکانیکی یا همان متحرک به نحوه ای طراحی شده که علاوه بر فوایدی که دارد فضای دلچسب و آرامش بخشی را ایجاد میکند و با طراحی مدرن و بروزی که دارد زیبایی خاصی به فضای اطراف می بخشد.
  • مواد به کار گرفته در این پوشش به نوعی عمل میکند که علاوه بر محافظت در برابر سرما و گرما عایقی بسیار مقاوم ورود سر و صدا از محیط بیرونی و همچنین جلوگیری از هدررفت دمای داخلی می باشد.
  • پوششی بسیار قوی در برابر ورود اشعه فرابنفش خورشید است. علاوه بر آن از از ورود هر گونه ریزگرد یا گرد و خاک به محیط  جلوگیری می نماید.

نکات مهم در خرید و نصب سقف متحرک

در انتخاب و خرید مدل های مختلف سقف مانیکی پاسیو باید دقت داشت که فضای مورد نظر برای ایجاد یک پوشش و سایه در ساختمان چقدر می باشد. در مرحله بعدی، لازم است کارشناسان نصب سقف پاسیو از محل بازدید کنند تا موقعیت دقیق مکان نصب از نظر تعداد پایه های نگهدارنده و محل قرار گرفتن موتور الکتریکی به دقت مشخص گردد.

مدل های گوناگونی از سقف های طراحی ساخته و به بازار عرضه می شوند. سقف هایی که از جنس فلز ساخته شده اند، در حقیقت از ورق های فولادی گالوانیزه بسیار مقاوم در رنگ های متنوع  می باشند. این ویژگی، سقف ها را از آسیب های خوردگی و زنگ زدگی در امان می دارد. رنگ های الکترواستاتیک برای رنگ آمیزی این سازه ها استفاده می شود که این عامل نیز در پایداری و دوام  سقف پاسیو تأثیرگذار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *