استفاده از پلکسی گلس در سقف پاسیو
استفاده از پلکسی گلس در سقف پاسیو
فوریه 6, 2021
سقف مکانیکی پاسیو
سقف مکانیکی پاسیو
فوریه 11, 2021

سقف مکانیکی حیاط خلوت

سقف مکانیکی حیاط خلوت

سقف مکانیکی حیاط خلوت یک سقف متحرک است که دارای مزیت های ویژه ای بوده و به همین سبب توانسته توجه بسیاری از افراد را به سمت خود جلب نماید. حیاط خلوت مکانی از منزل است که به شکل مستقیم با فضای بیرون از منزل در ارتباط است و به همین علت لازم است که یک سقف حیاط خلوت مناسب برای پوشش آن تهیه نمود تا آن را از عوامل خارجی مانند ریزش های جوی،  تابش شدید نور آفتاب،  فضولات پرندگان و… مصون نگه داشت.

کاربرد و مزایای حیاط خلوت

 حیاط خلوت علاوه بر اینکه می تواند در طول روز روشنایی قابل توجهی را به منزل هدایت نماید از مزیت ها و کاربردهای دیگری نیز برخوردار است و در واقع یک مکان بسیار پرکاربرد و مفید در منزل محسوب می شود. یکی از کاربردهای حیاط خلوت،  پرورش گل و گیاهان خانگی در آن است. طراحی یک گلخانه ی کوچک برای آن دسته از کسانی که علاقه ی زیادی به این کار دارند با وجود سقف حیاط خلوت ممکن خواهد بود که علاوه بر جنبه ی زیباشناسی که به دنبال خواهد داشت در ایجاد آرامش روحی، نشاط و شادابی نیز نقش بسزایی خواهد داشت. یکی دیگر از کاربردهای حیاط خلوت برگزاری دورهمی های خانوادگی و دوستانه است. در حقیقت با چیدمان میز و صندلی هایی در آن هر از گاهی می توانید اقدام به برگزاری مهمانی و دور هم جمع کردن دوستان و خانواده ی خود باشید و در این فضای دلپذیر نهایت لذت و استفاده را ببرید.

همانگونه که در مقدمه ی بحث گفتیم حیاط خلوت به طور مستقیم با فضای بیرون در ارتباط بوده و تحت تاثیر عوامل خارجی نام برده شده قرار می گیرد و به همین دلیل لازم است که هر چه سریعتر برای خرید سقف اقدام نمود تا بتوان از حیاط خلوت در منزل استفاده ی لازم را برد. در حال حاضر به علت گوناگونی سلایق سقف های حیاط خلوت متنوعی طراحی تولید و به بازار عرضه می شوند که هر یک دارای ویژگی ها و مزایایی هستند. یک نمونه از سقف های پر فروش سقف های مکانیکی هستند که قصد داریم در ادامه ی مطلب به آن ها بپردازیم:

 

سقف مکانیکی حیاط خلوت چیست

سقف مکانیکی حیاط خلوت در واقع یک سقف متحرک است. سقف های متحرک از لحاظ اجرایی به      سقف های ثابت شباهت بسیاری دارند.  تنها تفاوت سقف های متحرک با سقف های ثابت در متحرک و جابجایی این سقف ها می باشد.  سقف های متحرک حیاط خلوت بر روی بلبرینگ و روی ریلی که ثابت است قابل اجرا هستند و جابجایی سقف متحرک به وسیله ی ریموت یا به شکل دستی انجام می شود. سقف های متحرک قابلیت باز و بسته شدن را دارا می باشند و این موضوع مزیت بزرگی در مقایسه با سقف های ثابت به حساب می آید.  

سقف های متحرک در واقع جزو جدیدترین پوشش ها برای مسقف کردن سقف حیاط خلوت محسوب می شوند. این مدل از سقف ها در شرایط آب و هوایی مانند  بارش برف و بارن و یا در مقابل آفتاب از مقاومت بالایی برخوردار هستند. یکی دیگر از مزیت های سقف های متحرک این است که از آن ها می توان در شرایط محیطی و آب و هوایی مختلف بدون هیچگونه مشکلی استفاده نمود. سقف های متحرک که یکی از انواع سقف های برقی هستند از صفحات فلزی عایق شده ، شیشه، صفحات پلکسی و . . . ساخته و طراحی می شوند. از موارد کاربرد سقف متحرک می توان به پوشش نورگیر حیاط خلوت ، پوشش سقف پاسیو، پوشش سقف استخر و … اشاره نمود. نکته ی قابل توجه آنکه سقف های متحرک با سایبان برقی درابعاد و اندازه های متفاوتی موجود می باشند و برای پوشش فضای وسیع استفاده از سیستم سقف پاسیو متحرک راهکار بسیار مناسبی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *