سقف حیاط خلوت در نوبنیاد
سقف حیاط خلوت در نوبنیاد
ژانویه 4, 2021
سقف حیاط خلوت در اقدسیه
سقف حیاط خلوت در اقدسیه
ژانویه 8, 2021

سقف حیاط خلوت طلقی

سقف حیاط خلوت طلقی

مقدمه

سقف حیاط خلوت طلقی ،با گسترش شهرها و منازل آپارتمانی شکل نیاز به وجود فضایی جهت نوررسانی به فضای داخل ساختمان به وفور احساس می شد که در نتیجه ی آن طراحان فضایی در منزل تحت عنوان حیاط خلوت را به وجود آوردند که نقش نورگیر را داشت و در طول روز با نوررسانی به منزل فضا را کاملا روشن می کرد و نیازی به استفاده از چراغ های اضافی وجود نداشت. علاوه بر آن حیاط خلوت، یک فضایی بسیار مطلوب برای گذراندن اوقات فراغت و برگزاری دورهمی و مهمانی های خانوادگی می باشد که علاوه بر بحث نوررسانی جنبه ی سرگرمی نیز به همراه دارد.

از آنجایی که حیاط خلوت به طور مستقیم با فضای بیرون در ارتباط است و در معرض نور خورشید، بارش باران و برف، فضولات پرندگان و… قرار می گیرد، تهیه ی یک سقف برای پوشش حیاط خلوت آن بسیار حائز اهمیت می باشد. با طراحی یک سقف زیبا برای حیاط خلوت فضای آن به کلی دگرگون خواهد شد و کارایی آن را افزایش خواهد داد. ما در ادامه ی مطلب قصد داریم در خصوص سقف حیاط خلوت طلقی که یکی از رایج ترین سقف های مورد استفاده می باشد صحبت نماییم:

سقف حیاط خلوت طلقی چیست

سقف طلقی همانگونه که از نامش مشخص است، سقفی از جنس طلق می باشد. طلق در واقع یک نوع ترموپلاستیک است که با ساختارهای پلیمری مختلفی موجود می باشد.

سقف های طلقی بسیار شبیه به شیشه هستند و تنوع بسیار زیادی برای کاربردهای مختلف دارا می باشند. سقف طلقی یا به عنوان سقف کاذب در ساختمانهای مسکونی و اداری و… و یا به عنوان جزئی از دکوراسیون داخلی مورد استفاده واقع می شود و یا به دلیل عبور نور کافی از خود، در ساخت سقف فضاهای گلخانه ای و ساختمانهای نمایشگاهی استفاده می شوند.

مزایای سقف حیاط خلوت در تهران

نصب بسیار راحت زمان اجرا و پیاده سازی بسیار کوتاه

تعویض راحت طلق ها با طرح جدید بدون نیاز به نصاب

ارزان قیمت و مقرون به صرفه بودن

دارای رنگ ثابت

قابل شستشو

امکان دسترسی به تاسیسات

تابش نور به صورت ملایم

سقف ضد اشعه فرابنفش

معایب سقف حیاط خلوت کاذب طلقی

به دلیل آنکه این سقف ها از جن طلق می باشند امکان خش افتادن بر روی آن ها وجود دارد.

در صورت وقوع آتش سوزی دود بسیار زیادی تولید می کند.

این سقف ها به نسبت شیشه از قیمت بالاتری برخوردار می باشند.

در برابر فشار مقاومت پایینی داشته و ممکن است ترک بردارد.

نکات مهم در حین اجرای سقف کاذب طلقی

ورق های طلقی دارای تنوع رنگ و ابعاد بسیاری می باشند پس توصیه می شود جهت انتخاب درست و رضایت بخش حتما مشاوره ای در این خصوص با مشاورانی با تجربه و متخصص در این حوزه صورت گیرد.

برای اجرای سقف کاذب طلقی باید مواردی مانند کاربری ساختمان، ارتفاع و شرایط سقف حیاط خلوت موجود، سلیقه و خواسته کارفرما، تاسیساتی که زیر سقف حیاط خلوت کاذب قرار می گیرند، مهار سیم­های موجود، قرارگیری هواکش در سقف و… توسط متخصص مورد بررسی قرار گیرد.

هنگامی که سقف کاذب طلقی برای اولین بار نصب می شود نیاز به نصب چهارچوبهای آلومینیومی یا گالوانیزه دارد که این کارحتما باید توسط فردی متخصص با رعایت نکات ایمنی انجام شود.لازم است قبل از تصمیم قطعی برای اجرای سقف کاذب طلقی راجع به مدت زمان اجرای سقف حیاط خلوت ، ضمانت های پس از نصب، تعمیرات و ترمیم های پس از اجرا، پرداخت هزینه های جانبی و … اطلاعات کافی را بدست آورد.با توجه به این که تنوع محصولات و روش های نصب و اجرا ی سقف های کاذب به طور مداوم در حال به روز شدن می باشد نیاز است در خصوص هزینه های مرتبط با این موضوعات اطلاعات کافی را به دست آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *