سقف پاسیو در پیروزی
سقف پاسیو در پیروزی
دسامبر 30, 2020
سقف حیاط خلوت طلقی
سقف حیاط خلوت طلقی
ژانویه 4, 2021

سقف حیاط خلوت در نوبنیاد

سقف حیاط خلوت در نوبنیاد

آشنایی با سقف حیاط خلوت در نوبنیاد

سقف حیاط خلوت در نوبنیاد ، در ممانعت از ورود گرد و غبار موجود در شهرهای آلوده و آب حاصله از نزول باران عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داده است. با نصب سقف حیاط خلوت می توان از روشنایی که خورشید در طول روز در اختیار مجتمع های آپارتمانی می گذارد استفاده کرده و محیطی دلپذیر و خوشایند را در حیاط خلوت ایجاد کرد. اما این هدف مستلزم استفاده از راهکارهایی است تا بتوان شرایط خوبی را برای استفاده درست از این فضا فراهم کرد. یکی از کارهایی که می توان انجام داد، مسقف کردن این محوطه ها با استفاده از لوازم و ابزار آلات موجود است.

سقف حیاط خلوت در نوبنیاد، یکی از جمله راه های استفاده درست و منطقی از فضای حیاط خلوت است. اگر شما نیز در مجتمع مسکونی خود چنین فضایی را در اختیار دارید و نمی دانید که برای استفاده کاربردی از آن باید چه کاری انجام دهید، به شما پیشنهاد می کنیم که با افراد خبره در زمینه نصب حیاط خلوت مشورت کنید و از آنها بخواهید تا یک راه حل مناسب برای پوشاندن سقف حیاط خلوت به شما پیشنهاد دهند. با پوشاندن سقف محوطه های این چنینی می توانید فضاهایی بسیار کاربردی از قسمت های بی استفاده موجود در یک ساختمان ایجاد کنید.

ویژگی های مثبت سقف حیاط خلوت در نوبنیاد

  • مهم ترین ویژگی مثبتی که می توان برای سقف حیاط خلوت جهان نورگیر به آن اشاره داشت، عبور نور خورشید از آن است. اصولا در هر فضایی که اشعه های نور خورشید وجود داشته باشند، انرژی مثبت در آن موج می زند. این نوع سقف نیز با عبور مناسب نور زرد رنگ خورشید، فضایی بسیار دلنشین و چشم نواز ایجاد خواهد کرد.
  • نکته مثبت بعدی که می توان در رابطه با سقف های حیاط خلوت در نوبنیاد اشاره داشت، مقاومت آنها در برابر وزش باد است. در برخی نکات از کشورمان، ورزش بادهای شدیدی وجود دارد و به همین دلیل سقف های حیاط خلوت باید بتوانند مقاومت خوبی از خود در برابر این اتفاق طبیعی از خود نشان دهند.
  • سقوط اجسام سنگین بر روی سقف مشکل دیگری است که گاهی اوقات ممکن است سقف حیاط خلوت در نوبنیاد با آن مواجه شود. در امر ساختمان سازی باید پیش بینی هر مشکلی را کرد و به همین دلیل توصیه می شود از پوشش هایی برای مسقف کردن سقف ها استفاده شود که مقاومت خوبی در برابر شکستگی و یا سقوط  اجسام سنگین از خود نشان دهند.

انواع پوشش سقف حیاط خلوت

برای پوشاندن سقف حیاط خلوت در نوبنیاد از مواد و متریال های مختلفی استفاده می شود. یکی از متداول ترین این متریال ها می توان به پلی کربنات اشاره کرد. این ورقه ها قیمت مناسب و خاصیت های بسیار، از جمله عدم مقاومت در برابر عبور نور، سبکی، شکننده نبودن، مقاومت بالا و غیره را دارا هستند. به همین دلیل گزینه های بسیارمناسبی برای مسقف کردن سقف حیاط خلوت به شمار می روند.

پوشش دیگری که استفاده از آن نیز در سقف حیاط خلوت زیاد مشاهده می شود، نورگیر حبابی است. نورگیرهای حبابی از فایبرگلاس تشکیل شده و در برابر ورود و خروج گرما و سرما می توانند عایق های مناسبی به شمار روند. نفوذ پذیر بودن در برابر انوار خورشید و آب بند بودن صد در صد این پوشش از جمله مزیت هایی است که این سقف حیاط خلوت جهان نورگیر می تواند برای حیاط خلوت فراهم کند.

هر دو این پوشش ها از نظر طرح تنوع بالایی داشته و فضاهای بی استفاده در منازل مسکونی را به یک محوطه بسیار کاربردی و مفید تبدیل می کنند. ضمن آنکه قادرند محیط را به نحو دلپذیری، متنوع و جذاب نمایش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *