سقف پاسیو در کلاهدوز
سقف پاسیو در کلاهدوز
ژانویه 20, 2021
استفاده از پلکسی گلس در سقف پاسیو
استفاده از پلکسی گلس در سقف پاسیو
فوریه 6, 2021

سقف حیاط خلوت حبابی یا پلی کربنات

سقف حیاط خلوت حبابی یا پلی کربنات

آشنایی با سقف حیاط خلوت حبابی یا پلی کربنات

سقف حیاط خلوت حبابی یا پلی کربنات ، یکی از روش هایی است که شما به وسیله آن می توانید سقف حیاط خلوت یا سقف پاسیو را به بهترین شکل ممکن مسقف کرده و از این فضاهای غیر قابل استفاده محوطه هایی با کارایی بسیار بالا ایجاد کنید. معمولا حیاط خلوت یا پاسیو اگر بدین شکل پوشانده شوند از کثیف شدن، به دلیل ورود گرد و غبار و یا آب باران و برف، جلوگیری به عمل خواهد آمد و محیطی بسیار مناسب برای فعالیت های گوناگون پدید آورده می شود. این سقف حیاط خلوت ها در انواع و اقسام متفاوت در بازار موجود هستند و شما با توجه به شرایط موجود و بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته اید، می توانید یکی از انواع سقف های حیاط خلوت و یا پاسیو را انتخاب کنید.

سقف حیاط خلوت حبابی و یا پلی کربنات، دو مورد از سقف هایی هستند که برای مسقف کردن حیاط خلوت مورد استفاده قرار می گیرند. هر یک از این دو مورد، خصوصیاتی مخصوص به خود داشته و شما می توانید با توجه به نظر کارشناس و سلیقه شخصی خود هر کدام از آنها را که تمایل داشتید برای پوشاندن سقف حیاط خلوت خود استفاده کنید. ما در این متن قصد داریم به صورت خلاصه این دو نوع سقف حیاط خلوت را مورد بررسی قرار داده و ویژگی ها و خصوصیات هر یک از آنها را بیان کنیم.

سقف حیاط خلوت حبابی

یکی از انواع سقف های حیاط خلوت، سقف حیاط خلوت های حبابی هستند. این نوع سقف از دو قسمت تشکیل شده است؛ پایه و حباب. پایه از جنس فایبرگلاس و حباب نیز از جنس آکریلیک ساخته شده و بعد از آنکه اندازه و ابعاد آن مشخص شد در جای خود قرار داده می شود.

یکی از مهم ترین کارهایی که در این سقف انجام می شود، آب بندی است. آب بندی و عدم ورود آب باران و برف در این نوع سقف، بسیار با دقت انجام می شود و به همین دلیل معمولا کسانی که نمی خواهند آب باران، وارد محوطه حیاط خلوت شده و باعث کثیف شدن آن شود، از این نوع سقف استفاده می کنند. البته در کل، سقف حیاط خلوت حبابی یا پلی کربنات باید به خوبی آب بندی شده و حتی  اجازه ورود یک قطره از آب باران نیز به محوطه زیرین آن داده نشود.

سقف حیاط خلوت حبابی مقاومت بسیاری بالایی برابر ضربه دارد و گفته می شود که تا 9 برابر شیشه می تواند، در برابر ضربات احتمالی از خود مقاومت نشان دهد. نکته دیگری که خوب است در مورد این نوع سقف حیاط خلوت از آن اطلاع داشته باشید، مقاومت در برابر اشعه فراء بنفش است. این نوع سقف تحت تاثیر این اشعه قرار نگرفته و به همین دلیل از عمر و دوام بالایی برخوردار است.

سقف پلی کربنات

از دیگر انواع سقف حیاط خلوت، سقف حیاط خلوت پلی کربناته است. این نوع سقف نیز مقاومت خوبی در برابر ضربه ها دارد و قادر است روشنایی بسیار مناسب و فوق العاده ای را در حیاط خلوت ایجاد کند.

آب بندی یکی از خصوصیات مشترک سقف حیاط خلوت حبابی یا پلی کربنات است تا آب به داخل حیاط خلوت نفوذ نکرده و محیط را برای انجام فعالیت های مختلف آماده کند.

از جمله نکاتی که به هنگام انتخاب سقف حیاط خلوت حبابی یا پلی کربنات باید به آن دقت کرد، کم نشدن میزان نور ورودی است. معمولا حیاط خلوت با استفاده از این دو متریال پوشانده می شود تا نور خوبی بتواند از آنها عبور کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *