سقف حیاط خلوت در دربند
سقف حیاط خلوت در دربند
فوریه 12, 2021
فروشندگان مجاز سقف پاسیو
فروشندگان مجاز سقف پاسیو
مارس 11, 2021

آموزش راه اندازی سقف حیاط خلوت

آموزش راه اندازی سقف حیاط خلوت

آموزش راه اندازی سقف حیاط خلوت مطلبی است که در این مقاله به آن می پردازیمحیاط خلوت فضایی از منزل به حساب می آید ک با محیط خارج در ارتباط بوده و وظیفه ی نوررسانی را بر عهده دارد و به عنوان نورگیر منزل شناخته می شود. وجود این نورگیر در منازل آپارتمانی شکل بسیار حائز اهمیت است چرا که این منازل دسترسی محدودی به فضای بیرون دارند و حیاط خلوت می تواند به وسیله ی نور طبیعی محیط داخلی را روشن کند. علاوه بر این موضوع حیاط خلوت فضایی بسیار مناسب جهت پرورش انواع گل و گیاهان و حتی نگهداری حیوانات خانگی محسوب می شود. در پایان هفته ی کاری می توان برای رفع خستگی های ذهنی با برگزاری دورهمی و مهمانی های کوچک خانوادگی در حیاط خلوت نهایت استفاده و لذت را برد و ذهن را از تنش و خستگی های ذهنی رها ساخت.

نکته ی بسیار مهم برای بهره برداری از این فضای مفید در منزل پوشش آن است زیرا بدون وجود یک سقف امکان استفاده از حیاط خلوت وجود نخواهد داشت. همانگونه که گفتیم حیاط خلوت با فضای خارج در ارتباط است و به علت همین موضوع همواره در معرض عواملی نظیر بارش باران و برف، تابش شدید نور خورشید، گرد و غبار و… قرار می گیرد و در چنین حالتی وجود یک سقف حیاط خلوت مانع ورود چنین عواملی به حیاط خلوت و همچنین منزل می شود. از آنجایی که تهیه ی یک سقف برای حیاط خلوت جزو الزامات محسوب می شود در ادامه ی مطلب قصد داریم در خصوص راه اندازی آن صحبت نماییم: آموزش راه اندازی سقف حیاط خلوت

آموزش راه اندازی سقف حیاط خلوت برای منزل

قبل از هر چیز باید بدانید که در حال حاضر سقف های حیاط خلوت در مدل ها طرح ها و حتی رنگ بندی های گوناگونی طراحی ساخته و به بازار عرضه می شوند و این توع که در تمامی جوانب و مشخصات سقف های حیاط خلوت وجود دارد به علت گوناگونی سلایق افراد و بودجه ی آن ها است.

یکی از بهترین و در عین حال کم هزینه ترین راه ها برای مسقف کردن حیاط خلوت، استفاده از ورق های پلی کربنات است که به دو شکل تخت و شیب دار اجرا می شود. مقدار شیب به این اندازه است که آب باران روی سقف را تا کف شور هدایت کند. بستگی به متراژ سقف حیاط خلوت، شرایط جوی و آب و هوایی منطقه، سلیقه مشتری و هزینه انجام شده از پلی کربنات دو جداره یا چند جداره استفاده می شود.   طبیعتا هر چه ضخامت ورق و تعداد لایه های ورق پلی کربنات بیشتر شود استحکام و هزینه بیشتری را داراست. روند کلی اجرای سقف پاسیو با ورق های پلی کربنات به این صورت می باشد که ابتدا بعد از بازدید رایگان توسط مهندسین شرکت ابعاد سقف برداشت می شود و بعد سقف را آهن کشی نموده و ضد زنگ و رنگامیزی می کنند و بعد پوشش پلی کربنات را به صورت یک تیکه روی کلاف آهن کشی پیچ نموده و یه دریچه برای تهویه هوا و شست شوی سقف کار گذاشته شده و بعد از آن دور تا دور سقف و موارد مورد توجه را با چسب مخصوص چسبانیده به طوری که کاملا آب بند می شود.

سخن پایانی

یک مدل دیگر از سقف هایی که برای پوشش سقف حیاط خلوت از آن استفاده می نمایند سقف حبابی حیاط خلوت می باشد که به علت برخورداری از ظاهری زیبا انتخابی کاملا منحصر به فرد است. بعد از طراحی و انتخاب رنگ حباب ها طی یک روز کاری سقف پاسیو مورد نظر اجرا می شود به این صورت که ابتدا سقف را کلاف آهن کشی نموده و آهن ها را ضد زنگ زده و سپس رنگ آمیزی نموده و بعد پایه حباب ها که از جنس فایبرگلاس است بر روی کلاف آهنی نصب می شود و بعد از آن نورگیر های حبابی را روی  پایه ها پیاده می کنیم و معمولا یکی از حباب ها را طوری طراحی میکنیم که به عنوان باز شو استفاده شود.  آموزش راه اندازی سقف حیاط خلوت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *